Літературне краєзнвство
неділя, 27 листопада 2016 р.
вівторок, 15 листопада 2016 р.
Твори ровесників на уроках літератури рідного краю
Як відомо, вивчення української літератури передбачає ознайомлення з творчістю літераторів "рідного краю", на що в кожному класі виділено 4 години. У пояснювальній записці програми зазначено наступне: "До «літератури рідного краю» пропонуємо включати також художню творчість ровесників учнів, їхніх земляків".
вівторок, 25 жовтня 2016 р.
середа, 14 вересня 2016 р.
Сенкани про Сірка, Хмеля, Кармалюка...
Про те, що таке сенкан, як його можна використовувати на уроках літератури, читайте тут. Наразі читачів (свідчить статистика блогу) цікавлять сенкани про героїв історичних пісень. Погортавши зошита, до якого записую найцікавіше з учнівської творчості, пропоную кілька зразків таких сенканів.
вівторок, 5 липня 2016 р.
Презентація за повістю Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" від О. П. Хомко
Визначити тему, ідею твору, зробити аналіз повісті, визначити, де й коли відбуваються події, описані в ній, розплутати хитросплетіння доль героїв, розібратися з реальним і фантастичним у творі допоможе учням яскрава, по-сучасному креативна презентація філолога й блогера з Кіровограда Олени Петрівни Хомко.
середа, 1 червня 2016 р.
четвер, 19 травня 2016 р.
Третього четверга травня - День вишиванки
Сьогодні, третього четверга травня, відзначаєм День вишиванки, нове українське поки шо неофіційне свято. Чи не кожен вітчизняний поет присвятив їй свої рядки. Пригадаймо хоча б з Миколи Сома:
З вечора тривожного аж до ранку
Вишивала дівчина вишиванку.
Вишивала дівчина, вишивала,
Чорну та червоную нитку клала.
середа, 18 травня 2016 р.
неділя, 8 травня 2016 р.
Своя історія з Іваном Силою за повістю О. Гавроша як приклад мідквелу
Програма з української літератури для 7 класу пропонує придумати свою історію з головним героєм повісті Олександра Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили". Якщо придумані учнями історії "можуть стати" окремими розділами твору-оригіналу чи їх "можна помістити " в існуючі розділи, то для такого виду фанфіків найкраще підходить назва мідквел.
вівторок, 3 травня 2016 р.
неділя, 1 травня 2016 р.
понеділок, 18 квітня 2016 р.
неділя, 17 квітня 2016 р.
понеділок, 11 квітня 2016 р.
Олександр Гаврош "Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу". Тестові завдання. ІІ частина
Пропоную Вам, шановні колеги, тестові завдання, за допомогою яких можна перевірити, як учні знають зміст ІІ частини повісті.
четвер, 7 квітня 2016 р.
неділя, 3 квітня 2016 р.
Марина Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських". Контрольна робота
Як виявилося, переважна більшість публікацій про повість сучасної української письменниці Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" у цьому блозі мали значну кількість переглядів.
Закінчуючи (наразі) цикл дописів , пропоную Вашій увазі завдання для контрольної роботи за цим твором та за новелою Любові Пономаренко "Гер переможений".
Отже...
Закінчуючи (наразі) цикл дописів , пропоную Вашій увазі завдання для контрольної роботи за цим твором та за новелою Любові Пономаренко "Гер переможений".
Отже...
субота, 2 квітня 2016 р.
пʼятниця, 25 березня 2016 р.
Есемеснути герою, твітнути автору, або нетрадиційні види письмових робіт з української літератури
Написати листа герою чи авторові книжки, як виявляється, учням не так вже й легко. Мабуть, через те, що ми, дорослі й діти, пишемо листи, адресовані близьким людям, друзям, коханим, членам сім'ї, на папері все рідше й рідше. Краще підліткам вдається спілкуватися між собою та з дорослими за допомогою різноманітних гаджетів.
понеділок, 21 березня 2016 р.
пʼятниця, 18 березня 2016 р.
Паліндроми. Сталі форми
Здавалося б, і так складати паліндроми - надскладна справа. А тут ще свої правила сталих поетичних форм. Форм, що заздалегідь визначають об'єм, розмір, римування, строфіку вірша (сонета, тріолета, рондо, ронделя, газелі, рубаї, танка тощо).
Завдання стає важчим врази. Та на те паліндромісти - не просто поети.
Завдання стає важчим врази. Та на те паліндромісти - не просто поети.
вівторок, 15 березня 2016 р.
Буктрейлер. Перша спроба
Для того, щоб учні швидше і якісніше виконали завдання, знайомимо їх з пам'яткою.
середа, 9 березня 2016 р.
Вінницькі поети про Кобзаря

четвер, 3 березня 2016 р.
Вінницькі письменники. Коли й де народжуються талановиті люди
3 березня майже у всіх країнах відзначається Всесвітній день письменника. Це було рішення 48-го конгресу Міжнародного Пен-клубу, який відбувся в січні 1986 року. Пен-клуб заснований в 1921 році. Назва організації - абревіатура, утворена першими буквами англійських слів poets - поети, essayists - нарисовці, novelists – романісти.
вівторок, 1 березня 2016 р.
четвер, 25 лютого 2016 р.
вівторок, 23 лютого 2016 р.
вівторок, 16 лютого 2016 р.
субота, 13 лютого 2016 р.
вівторок, 9 лютого 2016 р.
середа, 27 січня 2016 р.
Тестові завдання за повістю Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських". 45-61 розділи
Зимові канікули у Вінницькій області, здається, закінчуються. І я вдруге перечитав повість Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" .
Зауважую знову: читати потрібно, не поспішаючи, вдумливо.
У цьому дописі - тестові завдання, за допомогою яких можна перевірити знання учнів змісту 45-61 (останнього) розділів твору.
Зауважую знову: читати потрібно, не поспішаючи, вдумливо.
У цьому дописі - тестові завдання, за допомогою яких можна перевірити знання учнів змісту 45-61 (останнього) розділів твору.
понеділок, 25 січня 2016 р.
Ще раз про паліндроми, або "далі буде дуб і лад!"
Треба мати неабияке відчуття мови, щоб у мільйон раз вживаному словосполученні "далі буде" знайти потенціал для творення паліндрома. Напевне, таким відчуттям володіє C.GREY. Йому й належить паліндромний рядок "Далі буде дуб і лад!". Далі насправді буде ладно (гарно, красиво, злагоджено, гармонійно) і ґрунтовно, міцно (немов тесано з дуба).
четвер, 21 січня 2016 р.
Тестові завдання за повістю Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських". 21 - 44 розділи
Епопея під назвою зимові канікули у Вінницькій області продовжується. Не знати, котрий уже тиждень. Я ж продовжую перечитувати повість Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" .
І в цьому дописі - тестові завдання, за допомогою яких можна перевірити знання учнів змісту 21 - 44 розділів твору.
І в цьому дописі - тестові завдання, за допомогою яких можна перевірити знання учнів змісту 21 - 44 розділів твору.
четвер, 14 січня 2016 р.
Сиквел як творче домашнє завдання

вівторок, 12 січня 2016 р.
понеділок, 11 січня 2016 р.
Про те, як приймати подарунки
У Всесвітній день "спасибі", який відзначають щороку 11 січня, треба подякувати всім близьким та рідним, тим, кого ви щиро поважаєте. "Сердечне спасибі", - я кажу зокрема своїй учительці російської літератури, а потім і колезі Вірі Федорівні Сергієнко. Людина з високим рівнем культури, інтелігентна, вона наприкінці 90-х написала посібник "Поговоримо про вихованість". Ось поради Віри Федорівни з приводу того, як приймати подарунки й дякувати за них.
неділя, 10 січня 2016 р.
Повість Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" . Тестові завдання. 1 - 6 розділи
Шановні колеги, в черговому дописі пропоную Вам тестові завдання, за допомогою яких можна перевірити знання учнів змісту 1 - 6 розділів повісті Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" .
І ще цитата :
Життя окремої людини має сенс лише в тій мірі, наскільки вона допомагає зробити життя інших людей красивішим і шляхетнішим (Альберт Енштейн)
І ще цитата :
Життя окремої людини має сенс лише в тій мірі, наскільки вона допомагає зробити життя інших людей красивішим і шляхетнішим (Альберт Енштейн)
пʼятниця, 8 січня 2016 р.
четвер, 7 січня 2016 р.
Молодіжна лексика в повісті Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських"
Пропоную свій другий допис, що стосується вивчення повісті Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських". Він присвячений молодіжній жаргонній лексиці (молодіжному сленгу) у творі сучасної української письменниці. Жаргонізми, як відомо, використовуються переважно з метою створення відповідного емоційного й соціального колориту та з метою мовленнєвої характеристики персонажів.
середа, 6 січня 2016 р.
понеділок, 4 січня 2016 р.
Матеріали до вивчення повісті Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських"
Найважливіше з них таке: повість дітям сподобається, бо вона с у ч а с н а. Думаю, що знайомство з твором для семикласників і для їх учителя може стати дуже корисним.
Підписатися на:
Дописи (Atom)